Tarnavos-Juzintu-dvaras

Tarnavos dvaro bandžiau ieškoti ne vieną kartą. Per paskutinę išvyką pasilikau dvarą keliones pabaigai. Tai taip ir nutiko, kad nebeliko jėgų prasibrauti prie Rašo ežero. Dvaras privatizuotas labai senai. Įveikus šimtą metrų per nuotrynas ir po jomis gulinčius, triaunijančius medžių kamienus, pravažiavus septynis šimtus kilometrų ir dar tiek pat atgal jaučiausi didvyris. Labai sunku buvo rasti šią vietą. Tuo labiau,kad landšaftas labai kalvotas. Permeti akimis horizontą ir negali patikėti, kad perbridus kelias kalvelias ir visą kitą ką gamta atsiėmė iš žmogaus veiklos, staiga pamatai nuostabų ežerą įsispraudusi tarp kelių kalvų.

O viskas prasidėjo nuo to: navigatorius šaukė: “atvykot į savo paskirties vietą – Tarnavą”. Sustojau žvyrkelyje, išlipau, apsidairaau, o dvaro nei pėdsako. GPS rodo informaciją, kad iki namų važiuoti trumpiausiu keliu reikės apie šešias valandas, jei laikysiuosi kelių eismo taisyklių. Tai bet kokia kaina, beprotiškai nuvargęs broviausi per dilgėlių jūrą drąsindamas save, kad antros progos čia atvažiuoti neturėsiu, nebent susiruoščiau pažvejoti Duseto arba Rašų ežeruose. Dar prisikabino nežinia iš kokio viensėdžio atbėgę šunys, nedavė ramybės uodų ir musių tuntai. Sustojau, riebiai nusikeikiau ir pagalvojau, kam man visą tai, ko siekiu. Antrą vertus, kam žmonės rizikuoja gyvybe kopdami į Everestą ar Monblaną. Gyniausi nuo visų šių blogybių mosikuodamas tuo ką turėjau rankose ir lipau į kalną prie savo tikslo kaip avinas atstatęs ragus. Ant Rašų ežero kranto esantis Tarnavos dvaras XVI a. priklausė kunigaikščiams Astikams tarp kurių Trakų pilies valdytojas Grigas Astikas. Pastarasis už ryšius su Maskva buvo įkalintas Vilniuje, o dvaras atiteko Zbarskių giminei. Dvaras sudegė 1685 metais, kiek vėliau jis buvo atstatytas ir atiteko Mykolui Vaisenhofui. Naujasis dvarininkas dvaro valdas smarkiai praplėtė savo valdas ir valdė jas iki pat Pirmojo pasaulinio karo.

Kadaise čia augo įvairiausių rūšių medžių: nuo sidabrinių pušų iki kanadinių tuopų. Tačiau šiandien dvaras miego stadijoje. Nebursime dėl jo ateities.

Galerija

Tarnavos
Tarnavos
Tarnavos
Tarnavos
Tarnavos
 width=
 width=
 width=
 
 width=
 width=
 width=
 
 width=
 width=

Istorinės nuotraukos

 width=
 width=
 width=
 width=

Tarnavos dvaras žemėlapyje

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Tarnavos dvaras

loading map - please wait...

Tarnavos dvaras 55.776271, 25.720840 Tarnavos dvaras

Nuorodos

1. 2003 metais darytų nuotraukų archyvas.


SITUACINIS PLANAS

b_roki_tarnav_sch 1 - Rūmai 2 - Pieninė 3 - Arklidė

RAŠYTI KOMENTARĄ

Your email address will not be published. Required fields are marked *